Kriomed

Kriomed Czajkowski

Kriochirurgia w leczeniu żylaków kończyn dolnych

Domeną działalności placówki jest chirurgia naczyniowa, a zwłaszcza chirurgia żył.

Żylaki kończyn dolnych usuwane są metodą kriochirurgiczną. Istota tego zabiegu polega na usunięciu żylaków, nawet bardzo rozległych, po uprzednim ich zamrożeniu. Technika polega na tym, że przez 2-3mm nakłucia wprowadzana jest zakończona złotą końcówką sonda zamrożona do -80°C. żylak przykleja się do niej (zjawisko adhezji) i jest w ten sposób wyjęty. Jest to najnowocześniejsza metoda powszechnie stosowana w krajach zachodnich. Korzyści dla pacjenta w porównaniu z metodami klasycznymi (stripping mechaniczny, zabieg metodą Lintona itp.) są oczywiste.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa 1,5-2godz., natychmiast po zabiegu pacjent samodzielnie wstaje i może opuścić klinikę. Nie wymagana jest narkoza, stosujemy tylko znieczulenie miejscowe. Żylaki usuwane są bez nacinania skóry, więc nie powstają szpecące blizny i przebarwienia, a pełna aktywność fizyczna następuje po kilku dniach a nie tygodniach, jak przy pozostałych metodach. Wszystkim operowanym w naszej klinice pacjentom udzielamy dożywotnio bezpłatnej opieki.

Metoda kriostrippingu

Metoda kriostrippingu leczymy wszystkie, od najmniejszych do masywnych żylaków łącznie z owrzodzeniami żylnymi i pajączkami. Kriostripping jest metodą z wyboru w usuwaniu żylaków po uprzednim leczeniu obliteracyjnym oraz po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył. Kriostripping okazał się również najdogodniejszym sposobem usuwania meandrowatych splotów żylnych. Tą metodą wyleczyliśmy ponad 9000 pacjentów.

Porównanie metod leczenia

Metody Obliteracyjne:

Wszystkie te metody polegają na zamykaniu światła żylaka z pozostawieniem go w organizmie chorego !! taki żylak często ulega ponownemu otwarciu ( rekanalizacja) czyli nawrotu choroby

METODA KRIOSTRIPPINGU

Polega na usunięciu całej chorej żyły ( żylaka) po uprzednim zamorzeniu . Usunięty żylak nie odrasta.

Dephen Web – Nitkowate

Reticular – siatkowate

Singular branch – gałąż pojedyncza

Short – odstrzałkowa

Long – odpiszczelowa

"Pajączki" naczyniowe- Teleangiectazje

Dolegliwość kosmetyczna, ale również zdrowotna, często bowiem wiąże się z rozpoczynającą się lub już istniejącą niewydolnością żylną. W naszej klinice oferujemy usuwanie pajączków, które najpierw diagnozujemy, a technikę leczenia dobieramy indywidualnie dla pacjenta w zależności od wydolności układu żylnego. Jest to albo łączenie kriochirurgii z obliteracją (skleroterapia), albo sama obliteracja, lub przy użyciu lasera diodowego. Obliteracja polega na wstrzyknięciu do światła naczynia żylnego leku, który powoduje zamknięcie ścianek naczynia. W trakcie leczenia uczymy pacjentów jaką profilaktykę prowadzić, aby uniknąć tego przykrego schorzenia. Przezskórne zamykanie drobnych naczyń krwionośnych tzw. teleangiestezji lub popularnie zwanych pajączków , polega na absorpcji (pochłanianiu) światła laserowego przez czułe na ten zakres fali promieniowania (940n.m.) krwinki czerwone zawierające hemoglobinę. Wysoka temperatura powoduje zamykanie naczynek krwionośnych nie uszkadzając przy tym skóry.

Jakość i bezpieczeństwo

pozwól, że zadbamy o Twoje zdrowie

Zadzwoń już teraz!

ZALETY KRIOCHIRURGII

Powikłania choroby żylakowej

Zobacz efekty zabiegów przed i po

PO
PRZED
PO
PRZED
PO
PRZED
PO
PRZED
PO
PRZED
PO
PRZED